InstalPomp
AUTORYZOWANY PARTNER DANFOSS
SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS

InstalPomp to firma z praktyką od 01.08.1985 roku. InstalPomp Autoryzowany Partner Danfoss Poland oferuje Państwu usługi w zakresie instalacji Wod-Kan C.O i Gaz . W zakresie tych usług proponujemy systemy grzewcze z wykorzystaniem pomp ciepła , rekuperacji i wodnego ogrzewania podłogowego(w tym system speedUp , który nie wymaga stosowania wylewki na mokro). Zajmuje się montażem i serwisem instalacji centralnego ogrzewania opartych na pompach ciepła. W swojej ofercie posiada urządzenia wysokiej jakości – pompy ciepła Danfoss produkowane z wykorzystaniem 30-stu lat doświadczeń, systemy rekuperacji Danfoss Air, ogrzewanie podłogowe Danfoss. Do każdej instalacji podchodzimy indywidualnie. Na podstawie projektu budowlanego budynku wykonujemy obliczenia dla optymalnego doboru pompy ciepła. Opracowujemy dokumentacje wykonawczą dolnego źródła oraz współpracującej z pompami ciepła instalacji centralnego ogrzewania. Wszystkie nasze realizacje objęte są serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Pompy ciepła to urządzenia wytwarzające energie cieplną potrzebną do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej jak również dogrzewania systemów rekuperacji wykorzystując odnawialne, niewyczerpalne źródła energii tj. grunt, wodę i powietrze. Źródło dolne o stosunkowo niskiej temperaturze jest wykorzystywane przez pompę ciepła w procesie termodynamicznym do wytwarzania ciepłej wody.

Ilość wytworzonego ciepła w stosunku do ilości pobranej przez pompę energii elektrycznej określa współczynnik COP i SPF – im są one wyższe tym pompa pracuje efektywniej (czytaj taniej). Współczynnik COP mierzony jest w specyficznych warunkach i bez wszystkich komponentów np.; takich jak pompy cyrkulacyjne może więc dostarczać wysoką wartość. „Uczciwszy” pomiar daje współczynnik SPF oparty na całorocznej symulacji pracy pompy ciepła. Pompa ciepła pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, ciepłej wodzie użytkowej i chłodzeniu ponad 50% kosztów w porównaniu do innych źródeł energii. O zużyciu energii elektrycznej przez pompę ciepła decyduje rodzaj dolnego źródła (jego temperatura), wielkość i izolacja budynku, położenie geograficzne, ilość mieszkańców, temperatura pomieszczeń dlatego nie da się szablonowo porównywać dwóch podobnych obiektów. Jednocześnie w przypadku zastosowania układu fotowoltaicznego energia potrzebna do celów C.O i CWU jest w 100% energią zieloną za darmo.

Pompy ciepła są praktycznie urządzeniami bezobsługowymi. Pracują w oparciu o sterowanie pogodowe to znaczy w pomieszczeniu ogrzewanym mamy zawsze żądana temperaturę bez względu na temperaturę zewnętrzną. Aby zamontować pompę ciepła nie potrzeba specjalnych pomieszczeń kotłowni, kominów, wystarczy powierzchnia zaledwie 0,5m2. Jej cicha praca pozwala aby takie urządzenie umieścić np.; w wiatrołapie.
Pompy ciepła Danfoss wykonane z wysokiej jakości komponentów objęte są 2 – letnią gwarancja producenta z możliwością jej wydłużenia do 5 lat (Patrz ulotka: Pięcioletnia gwarancja producenta).
Unikalne technologie TWS, TGG, Opti Pro + powodują 10 % wzrost rocznej efektywności w porównaniu z pompami bez nich. Pompy ciepła i instalacje grzewcze można sterować i regulować centralnie przez kompatybilne łączące się radiowo urządzenie Danfoss Link. Danfoss Link optymalizuje pracę pompy ciepła przyczyniając się do minimalizowania zużycia przez nią energii elektrycznej (Patrz ulotka: Danfoss Link).

Pompy ciepła Danfoss prawie we wszystkich modelach mogą chłodzić gdy na zewnątrz jest gorąco. Chłodzenie pasywne to chłodzenie „za darmo” przez użycie niskiej temperatury dolnego źródła (pracuje tylko pompka obiegowa). Jeżeli temperatura dolnego źródła jest za wysoka pompa uruchamia chłodzenie aktywne z użyciem sprężarki. Idealnym odbiornikiem ciepła i chłodu jest ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe można wykonać w technologii tzw. mokrej (Danfoss Basic Clip) lub w technologii suchej (Danfoss Speed Up). Aby zapewnić komfort i różną temperaturę w różnych pomieszczeniach należy stosować regulacje ogrzewania podłogowego (przewodowa Danfoss FH, bezprzewodowa Danfoss CF2+ oraz Danfoss Link.

Z bilansu energetycznego budynku wynika, że największa strata energii występuje podczas wentylacji grawitacyjnej (30%), następnie przez ściany zewnętrzne (23%), okna i drzwi (20%), odprowadzanie ciepłej wody użytkowej do kanalizacji (20%). Odpowiednia izolacja ścian zewnętrznych i dachu oraz stolarka okienna i drzwiowa o niskim współczynniku U zmniejsza straty energii. Wentylacja grawitacyjna powinna być zastąpiona rekuperacją z odzyskiem ciepła. Rekuperacja Danfoss Air (Rekuperatory Air, Sterowanie Air Dial, Przewody Air Flex) to kompletne rozwiązanie systemowe umożliwiające obniżenie kosztów energii źródła ciepła. Rekuperacja tworzy zdrowy mikroklimat w domu, zapobiega problemom z wilgocią, grzybem i alergiami. Rekuperator Danfoss Air odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego, jego precyzyjna regulacja odbywa się przez bezprzewodowy sterownik Danfoss Air Dial. Z budynku powietrze wywiewane jest z „brudnych” pomieszczeń (kuchnia, łazienka) oraz nawiewane do „czystych” pomieszczeń (salon, sypialnia, korytarz) przewodami Air Flex. Dolne źródło gruntowych pomp ciepła może być wykorzystywane w chłodnicy/nagrzewnicy geotermalnej chłodząc lub nagrzewając zewnętrzne powietrze pobierane przez rekuperator.

Idealne rozwiązanie dla Twojego domu, najlepsze pompy ciepła i rekuperacje na rynku.
POMPA CIEPŁA + REKUPERACJA + OGRZEWANIE PODŁOGOWE
Warto aby zamontował je doświadczony autoryzowany instalator.Zapraszam do współpracy

Autoryzowany partner Danfoss Poland właściciel firmy InstalPomp - Rekuperacje

Jerzy Paszyński